03/02/2007

   מבזקים
פרסם מאמר
צור קשר

באנר צדדי

באנר צדדי

באנר צדדי

באנר צדדי

באנר צדדי

באנר צדדי

באנר צדדי

באנר צדדי

דמוגרפיה חדשה - הגדלת תמונה  אורחים באתר
19/12/2006
 
החוקר יורם אטינגר התפרסם כשהפך את פרשנות הדמוגרפיה על פיה, כשלטענתו הדמוגרפיה פועלת לטובת היהודים, ולא לטובת הצד הערבי, כפי שמקובל לחשוב. הנה מאמר שהוא שלח אלי בנושא מעניין זה, על סמך המחקר, שהוא והקבוצה שהוא עומד בראשה, מנהלים.
 דמוגרפיה חדשה

מאת יורם אטינגר
הכותב הינו יועץ לענייני ארה"ב, ובעבר קונסול ישראל בארה"ב. הוא ראש הצוות הישראלי של המחקר.

"נביאי הזעם הדמוגרפי" בישראל טוענים שהיהודים נידונו להיות מיעוט בין הירדן לבין הים התיכון. בהשראתם הפך הפטליזם הדמוגרפי לבסיס להחלטות מדיניות הרות-גורל. אך מה אם הפטליזם מבוסס על נתונים מוטעים באופן גס?

"נביאי הזעם" מקבלים – ללא בדיקה - את נתוני ותחזיות ה"לשכה המרכזית לסטטיסטיקה הפלסטינית" (למס"פ), המופרכים מדי שנה ע"י משרדי הבריאות והחינוך הפלסטינים וועדת הבחירות הפלסטינית, משטרת הגבולות הישראלית ו"לשכת הסטטיסטיקה הירדנית", המתעדים לידות, פטירות, הגירה ואת מספר בעלי זכות הבחירה ביש"ע. הם לא בדקו את אמינות נתוני היסוד הפלסטינים (מפקד 1997), ולא ידעו שנתוני הפלסטינים לשנים 1997-2006 הם תחזיות מופרכות ולא מספרי אמת. נעלם מעיניהם שנתוני ותחזיות הפלסטינים כוללים כ-400,000 תושבי חו"ל, בניגוד לכללי הדמוגרפיה המאפשרים רק ספירת תושבים דה-פאקטו. הם לא הבחינו בספירה כפולה של כרבע מיליון ערביי י-ם, הנספרים כערביי יו"ש וגם כערביי "הקו הירוק". הם לא שיערו שנתוני הלמס"פ כוללים תחזית להגירה מסיבית של כ-300,000 ערבים ליש"ע (מ-1998), בעוד שהייתה הגירה שלילית של כ-100.000 מיש"ע והגירה שלילית (נטו) ממוצעת של יותר מ-10,000 לשנה מאז 1950.  ב-2004 הייתה הגירה שלילית של 12,000, ב-2005 16,000 ומספר גבוה יותר צפוי ב-2006. הם אימצו לחיקם את נתוני הלמס"פ, למרות שהם מבוססים על אומדן שיעור גידול אוכלוסין כפול מאפגניסטן, סומליה, אריתריאה וניז'ר בעלות שיעור גידול הגבוה בעולם. אם ידעו על הטעויות הנ"ל, הרי שלא דיווחו לציבור ולמעצבי מדיניות – חמור שבעתיים!  

מספר ערביי יו"ש – המנחה את "נביאי הזעם הדמוגרפי" - מנופח ב-70% (1.5 מיליון ולא 2.5 מיליון) ומספר ערביי יש"ע מנופח ביותר מ- 50% (2.6 מיליון ולא 4 מיליון). 

אחד הסימפטומים להתמערבות ערביי ישראל היא הירידה בשיעורי הפריון.  לדוגמא, פער הפריון בין יהודי וערביי ה"קו הירוק" הצטמצם מ-6 ילדים לאישה בשנות הששים ל-0.9 ילדים ב-2006. לראשונה מאז הקמת המדינה, קיים שוויון בין שיעורי הפריון היהודי והערבי בירושלים – 3.9 ילדים לאישה. בעוד שמספר הלידות הערביות לשנה ב"קו הירוק" התייצב על 37,000 מאז 1995, גדל מספר הלידות השנתיות היהודיות באותה תקופה ב-34% מ-80,400 ב-1995 ל-107,000 ב-2006.  

בניגוד לטענות "נביאי הזעם הדמוגרפי", הרוב היהודי מערבית לירדן הוא מוצק וארוך טווח – 67% ללא עזה ו-60% עם עזה - מאז שנות הששים, בהשוואה למעוט של 33% ב-1947 ו-8% ב-1900. מאז 1882 – תחילת העלייה השנתית לישראל – גדלה האוכלוסייה היהודית בין הירדן לבין הים התיכון פי 164 והאוכלוסייה הערבית גדלה פי 6.  מאז 1949 גדלה האוכלוסייה היהודית פי 9 והערבית פי 3.  

"נביאי הזעם הדמוגרפי" – המתבססים על טעויות גסות של הפלסטינים -  מחמירים את טעויותיהם, כאשר הם מיישמים על הנתונים הפלסטינים את תחזיות ה"לשכה המרכזית לסטטיסטיקה הישראלית" (למ"ס) משנת 2000, המופרכות מדי שנה ע"י נתוני הלמ"ס עצמה. לדוגמא, קצב הירידה בשיעור הפריון הערבי (3.7 ילדים לאישה ב-2006) מקדים את תחזיות הלמ"ס ב-20 שנים, בעוד שיעור הפריון היהודי – 2.8 ילדים לאישה - גדול מהתרחיש הגבוה ביותר של הלמ"ס. מאז הקמתה נוטה הלמ"ס להמעיט בתחזית שיעור הפריון היהודי ולהאדיר את שיעור הפריון הערבי, להתעלם מהיקף ההגירה הערבית השלילית, לבטל את פוטנציאל העלייה, ולהתעלם מתגובות דמוגרפיות שונות ומנוגדות של יהודים וערבים למצבים חריגים כגון טרור, מלחמה ושפל/גאות כלכליים. נביאי הזעם הדמוגרפי טועים, איפוא. המומנטום הדמוגרפי הוא יהודי. 

המאמר מבוסס על מחקר אמריקאי-ישראלי בראשות בנט צימרמן מלוס אנג'לס.
(
www.pademographics.com)
המחקר יצא לאור ע"י "מרכז בגין-סאדאת".
(URL=http://www.biu.ac.il/SOC/besa/MSPS65Heb.pdf
).  
    הדפסת עמוד זה
   על סדר היום


למרות "הפסקת האש": קולות ירי ופיצוצים כל הלילה באיזור משרדי הממשלה בעזה. ההפיכה הצבאית של פתח נמשכת: צרים על מפקדת הכוח של משרד הפנים, השייך לחמאס. (3.2.07) 

מאז אתמול: 25 הרוגים פלסטיניים ו- 250 פצועים ביום קרבות נוסף בין פתח לחמאס. אמנם הושגה הפסקת אש, אך היא כבר רביעית במספר. 
רק להזכיר לכם מה כתבנו כבר באתר על
תרבות הפסקות האש.
(2.2.07)


חמישי ב- Gplanet:
סופה גדולה בפתח: מדוע אני סבור שהמתקפה הצבאית האמריקנית על איראן הולכת ומתקרבת.


רביעי ב- Gplanet:
איך מקבלים הטוקבקיסטים הערבים את ...שמעון פרס הנמצא בקטר. ומה אני זוכר מהביקור שלי בקטר, יחד עם שמעון פרס ב-1996.

שלישי ב- Gplanet:
אנגליה מתאסלמת, וחלק גדול מן הנוער המוסלמי דורש את חוקי השריעה והרעלה בבריטניה. ומה אומרים על כך הטוקבקיסטים הערבים?

אחריות לפיגוע באילת:
הג'יהאד האסלאמי וחללי אלאקצא  של פתח במשותף. כך תנועת פתח אינה מזניחה שום חזית: לא את מאבקה בחמאס ולא בישראל. על הסיבות לפיגוע דווקא בעיתוי הנוכחי, במאמר המרכזי. (29.1.07)


מי המנהיג הערבי החשוב ביותר כיום (וזה לא מובארק)? שעל פי העיתונות הזרה אינו מהסס מלקיים קשרים חשאיים והדוקים עם ישראל? מיהו זה המתערב בסכסוך בלבנון, בסכסוך ברשות, ועובד קשה כדי לבלום את ההתגרענות הצבאית של איראן? תמונתו למעלה.

   רשימת קטגוריות
פ ר ש נ ו ת
המזרח התיכון
י ש ר א ל
אנשים מדהימים
סודות ההצלחה
הרצאות ותקשורת
כסף וכלכלה
אורחים באתר
הספרים שלך
הנאות החיים
Gplanet - הגלריה
באנר צדדי
באנר צדדי
   מבזקי כלכלה
באנר צדדי
באנר צדדי
באנר צדדי
באנר צדדי
באנר צדדי
באנר צדדי

אתר המאמרים,האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

Powered by ShopCenter